Oddział 10 C – Żabki

Wychowawczynie oddziału: pani Bożena Bęben, pani Monika Ziaja

RAMOWY ROZKŁAD DNIA – 2021/2022

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA…

— WRZESIEŃ
— PAŹDZIERNIK
— LISTOPAD
— GRUDZIEŃ
— STYCZEŃ
— LUTY
— MARZEC
— KWIECIEŃ
— MAJ

INFORMACJE O PROJEKTACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

W grupie przedszkolnej 10 C w roku szkolnym 2021/2022 realizowane będą 3 projekty edukacyjne.

Pierwszy z nich to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny pt.: „Z darami natury świat nie jest ponury”. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Projekt ten zawiera 20 zadań, które uczestnicy projektu muszą zrealizować do 31 maja 2022r. Przedszkolaki zdobędą umiejętności poznawcze, posiądą wiedzę m.in. o tym, jak powinno się reagować na cierpienie ludzi i zwierząt, poszerzą swoja wiedzę z zakresu wykorzystywania zasobów przyrody oraz utylizacji odpadów a co najważniejsze będą oni bezpośrednio obcować z przyrodą a przez to uczyć się wrażliwości na piękno przyrody.

Drugi projekt to Czyściochowa Akademia. Jest to już trzecia edycja akcji Rossmanna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych.

Scenariusze zajęć poświęcone są różnym zagadnieniom (m. in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, myciu zębów), a te z kolei są połączone z różnymi „świętami”: w październiku mamy Światowy Dzień Mycia Rąk, w listopadzie Światowy Dzień Toalet, w styczniu Wielki Dzień Twórczości z Piany, w lutym Dzień Bez Gluta, w marcu wypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, a w kwietniu Dzień Skóry.

Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych są bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale Rossnę! na YouTube.

A od listopada startują Czyściochowe Mistrzostwa, czyli różnego rodzaju konkursy i aktywności, w ramach których placówki zbierają punkty i walczą o atrakcyjne nagrody.

Ostatnim projektem realizowanym w naszej grupie będzie program Kreatywnej gimnastyki, gdzie Lew Lolek zaprasza dzieci do przeżycia wspólnej przygody. Będą to zajęcia gimnastyczne prowadzone w formie opowieści ruchowo-rozciągającej, która odbywać się będzie w towarzystwie muzyki oraz efektów dźwiękowych. W realizacji wyżej wymienionych czynności wykorzystywane zostaną również karty pracy służące uatrakcyjnieniu zajęć.

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA – rok 2020/2021:

— WRZESIEŃ

— PAŹDZIERNIK

— LISTOPAD

— GRUDZIEŃ

— STYCZEŃ

— LUTY

— MARZEC i KWIECIEŃ

— MAJ

— CZERWIEC

Logowanie w serwisie eDziecko

STRONA LOGOWANIA DIPOL POLSKA

O dane do logowania proszę pytać wychowawczynie grupy.

Powiększenie
Kontrast