Październik 2021 – ŻABKI

Październik minął nam w mgnieniu oka. Przedszkolaki z naszej grupy brały udział w wielu inicjatywach i wydarzeniach.

  • 1.10.2021 Dzień piżamy

Pierwszy października był naprawdę wyjątkowy! Świadczył o tym chociażby strój dzieci, które przyszły do przedszkola ubrane w PIŻAMY. Był to dzień solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, dla których piżama jest ubiorem codziennym.

  • 07.10.2021  Sadzenie żonkili w ramach akcji „Pola nadziei”

Nasza grupa to mali „pomagacze”. Już od najmłodszych lat wpajamy dzieciom, jak ważna jest empatia i druga osoba. Tym razem z wielką przyjemnością włączyliśmy się w akcję wspierającą #ŻonkilowePodajDalej, która trwa w naszej grupie od momentu zasadzenia kwiatów do ich rozkwitu i sprzedaży. Pola Nadziei to program mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego.

  • 13.10.2021 Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji – wyjście do drugiego budynku szkoły

Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy nie tylko dla nauczycieli. Środowe wydarzenie było dla nas bardzo ekscytujące, gdyż uczestniczyliśmy w akademii szkolnej.

  • 15.10.2021 Dzień Mycia Rąk

Ten światowy dzień okazał się być świetną okazją do rozpoczęcia projektu „Czyściochowe przedszkole”. Ten ogólnopolski program edukacyjny ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. Już na pierwszych tematycznych zajęciach dzieci metodą burzy mózgów odpowiedziały na pytania: dlaczego należy myć ręce? w jaki sposób?  w jakich sytuacjach? Żabki zapoznały się z bohaterami programu, wysłuchały opowiadania Łapsona i Mydłomena, a następnie wykonały eksperyment z wodą i brokatem. Uwieńczeniem tego dnia było wręczenie „Dzienniczków Czyścioszka”.

  • 15.10.2021 „Przerwa na czytanie”

Żabki w październiku przyłączyły się również do akcji „Przerwa na czytanie”. Maluszki w tym dniu wysłuchały czytanego przez nauczyciela wiersza. Najmłodsi mieli możliwość przyniesienia swojej ulubionej książki, zaprezentowania jej całej grupie i stworzenia kącika bibliotecznego, o którym codziennie pamiętają i korzystają z jego zasobów w każdej wolnej chwili.

  • 18.10.2021 Teatrzyk Zielony Melonik „Smog – smok”

Czwartkowe spotkanie z księżniczką, rycerzem, smokiem oraz smogiem zostanie nam w pamięci na długo. Teatrzyk, jak sama nazwa wskazuje, dotyczył treści ekologicznych. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat ekologii, wyjaśnili znaczenia słowa „smog” oraz „segregacja”. Przedstawienie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z bohaterami teatru „Zielony Melonik”.

  • 22.10.2021 Zbiórka materiałów w ramach akcji POLSKIE SMYKI DZIECIOM Z AFRYKI

Nie tylko dzieci z naszej grupy mają wielkie serca, ale również ich rodzice. Jak mówi stare porzekadło: PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY. Miło nam poinformować, że mogliśmy być tego świadkami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy nigdy nie zawodzą i również teraz wsparli naszą inicjatywę.

  • Realizacja projektu Kreatywnej gimnastyki

-01.10 Lolek świętuje Dzień Chłopaka
-04.10 Lolek w zoo
-14.10 Lolek świętuje dzień nauczyciela
-22.10 Lolek poznaje pracę listonosza

__________________________________________________
Piosenka miesiąca: „Jesień w sadzie i w ogrodzie”, Danuta i Karol Jagiełłowie

Wiersz miesiąca: „Części ciała”, Bożena Forma
__________________________________________________

Powiększenie
Kontrast