Oddział 5h – Sówki

Wychowawczyni oddziału: pani Iwona Firlej

RAMOWY ROZKŁAD DNIA – 2021/2022

Oddział pięciogodzinny w punkcie przedszkolnym to grupa przedszkolaków o nazwie „Sówki”. Grupa liczy 19 dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Chłopców jest 13, a dziewczynek 6. Wychowawcą grupy jest p. Iwona Firlej, a pomocą nauczyciela jest p. Małgorzata Baran.

W naszej grupie jeszcze zajęcia prowadzą:
– siostra Anna Laska – religia
– p. Aneta Lewandowska – język angielski

W grupie przedszkolnej 5H w roku szkolnym 2021/2022 będzie realizowany: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”.

Jego głównym zadaniem jest realizacja zadań określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz ich rozszerzanie w celu pobudzania aktywności artystycznej dzieci. Na potrzeby projektu wykorzystane zostały bajki psychoedukacyjne, napisane przez autorkę książek z zakresu Bajkoterapii, Marię Molicką. Dzięki bajkom dziecko potrafi inaczej spojrzeć na świat. Dają mu one wsparcie i stają się źródłem przeżyć. Bajka kształtuje i rozwija osobowość dziecka, dzięki niej poznaje świat, sens życia. Dziecko zdobywa doświadczenie w rozwiązywaniu różnorodnych problemów przyswajając w ten sposób pozytywne wzory zachowań, które mogłoby zastosować.

Z życia przedszkola

Wrzesień 2021

Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola! Miło jest spotkać się znów ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i paniami. Szczególnie ciepło w naszym gronie witamy nowe dzieci. Czeka nas kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Staniemy się małymi artystami, twórcami, odkrywcami, a wszystko po to, by dobrze się bawić i jak najwięcej nauczyć.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci wykonały również prace związane z kropeczkami.

29 września – udział w akcji Narodowe Czytanie: dzieci zobaczyły fragment dzieła Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu nauczycielek i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Spacerowały po sali i liczyły kroki, jak pan Dulski. Wykonały również pamiątkową kartę do kroniki, odbijając stempel otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.

30 września „Sówki” obchodziły niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Były drobne upominki i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianek.

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

Powiększenie
Kontrast