Marzec i kwiecień w oddziale PP 10 C

MARZEC

02.03 – Dzień Żaby – pierwsze urodziny grupy
„Dzień Żaby” był w tym roku bardzo ważnym wydarzeniem. Jako że nasz punkt przedszkolny przybrał sobie „żabki” jako nazwę grupy, bardzo hucznie obchodziliśmy pierwsze urodziny. Od rana przygotowywaliśmy salę do zajęć i uroczystości. Kolejno każdy przedszkolak wykonał „Balonową żabkę”, a na znak przynależności do grupy wszyscy otrzymali medal. W tym dniu nie brakowało również dużej samodzielności i pracy przedszkolaków. Dzieci utrwalały kulturalne zachowania poprzez: przygotowanie sali ze stolikami, rozłożenie obrusów, serwetek, kubeczków i przygotowanie miejsca na tort. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat” odśpiewanego z zaproszonym gościem, jakim była Pani Dyrektor. Najważniejszym utworem naszej grupy stała się doskonale już znana wszystkim przedszkolakom piosenka „My jesteśmy żabki”. Drugiego marca w naszej sali nie zabrakło czasu również na zabawę przy muzyce oraz na pamiątkowe zdjęcia.
W imieniu dzieci oraz wychowawczyń chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za cudowny prezent, jaki otrzymaliśmy od Babci Wojtusia Bukały (17), Pani Marii. Przedszkolaki otrzymały szydełkową żabkę, która sprawiła im wiele radości i stała się grupową maskotką. Mamie chłopca, Pani Grażynce, również dziękujemy za piękną oprawę prezentu.

04.03 – Wręczenie nagród za udział w konkursie „Portret Kubusia Puchatka”
W czwartkowy poranek z wielką przyjemnością gościliśmy Panią Bibliotekarkę, która podziękowała za udział dzieci w konkursie oraz wręczyła zwycięzcom nagrody. Nasza grupa miała również zaszczyt wysłuchania opowiadania odczytanego przez specjalnego gościa.

08.03 – Badawczy Dzień Kobiet
„Dzień Kobiet” dzieci świętowały trochę nietypowo, ale jakże ciekawie… Nie zabrakło zdziwienia oraz radości! Żabki zostały wprowadzone w świat nauki. Przedstawiona im została sylwetka wielkiej uczonej w zakresie fizyki i chemii, Marii Skłodowskiej-Curie. Dzieci wykonywały eksperymenty z wodą i kolorami. Był też czas na przyjemności: prezenty, dyplomy i tunel dobrych życzeń.

09.03 – Warsztaty stomatologiczne Profi-Dental
Tego dnia w przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie, a mianowicie warsztaty stomatologiczne. Zaczęliśmy od teorii, zabawy na refleks, co jest zdrowe a co nie, omówiliśmy sobie nawyki żywieniowe, dzieci nawet obiecały, że będą zjadać skórki z chleba. Poznaliśmy Bartka, maskotkę Profi-Dental, z którym uczyliśmy się prawidłowego szczotkowania. Po teorii był czas na praktykę i zabawę.
Przedszkole otrzymało certyfikat, a każde dziecko dyplom i zestaw małego stomatologa.

12.03 – Wirtualna wizyta w teatrze
Z pomocą filmiku „Abc teatru, czyli Teatr lalek Rabcio od kuchni” dzieci zapoznały się z miejscem, jakim jest teatr oraz osobami pracującymi w nim. Po zakupieniu biletów i zajęciu odpowiednich miejsc rozpoczął się spektakl pt. ” Idzie wiosna” Pana Teatrzyka On Line. Następnie dzieci malowały farbami zapamiętane sceny.

15.03 – Dzień matematyki
Rachowanie w zakresie 6 dla przedszkolaków z naszej grupy nie stanowi już problemu. W dniu matematyki dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności matematycznych podczas aktywnej zabawy. Przedszkolaki m.in.:

  • słuchały opowiadania o krainie Figurolandii,
  • utrwalały kolory, nazwy i cechy figur geometrycznych,
  • uczyły się rymowanki o trójkącie,
  • kodowały kształty figur geometrycznych oraz cyfr za pomocą planszy „Telefon do Królisia”.

W tym dniu nie zabrakło także zabaw stolikowych, podczas których dzieci odbijały klocki w masie sensorycznej i nazywały powstałe figury.

18.03 – Powitanie Pani Wiosny – wyjście do Biblioteki Publicznej w Hyżnem
W czwartkowy dzień nasza grupa przedszkolna udała się z wizytą do ogrodu znajdującego się w obrębie Gminnej Biblioteki Publicznej w Hyżnem, gdzie – jak się okazało – ukryła się „Pani Zima”. Nie chciała ona bowiem opuścić naszych okolic. Dzieci jednak bardzo szybko odnalazły „Panią Marzannę” i utuliły do snu. Następnie odnalazły pierwsze oznaki wiosny i z wielką radością powróciły do sali przedszkolnej, witając tym samym „Panią Wiosnę”.

22.03 –Dzień kolorowej skarpetki
W Dniu kolorowej skarpetki, czyli „Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa” dzieci dowiedziały się, że każdy z nas jest inny, ale i wyjątkowy…Wirtualnie poznaliśmy chłopczyka z zespołem Downa – Staszka i przekonaliśmy się, że niczym nie różni się on od dzieci i też musi słuchać mamy… Następnie na dzieci czekały skarpetkowe przyjemności – „Gra memo”, kolorowanie swojej skarpetki, zabawa w kole przy piosence „Mam skarpetkę kolorową”, czytanie opowiadania „O skarpetkach bez pary” i wspólne zdjęcia.

22.03 – List od naszych przyjaciół
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż od września nasza grupa systematycznie koresponduje z oddziałem przedszkolnym w Wólce Hyżneńskiej. Dzieci przesyłają sobie pozdrowienia, wysyłają zdjęcia i kolorowanki. Wymieniają się również tytułami piosenek i ulubionymi zabawami.

24.03 – Realizacja innowacji: murarz
Ten dzień okazał się naprawdę wyjątkowy! Dzieci miały możliwość zapoznania ze sprzętami potrzebnymi do pracy murarza, poznały znaczenie jego pracy w życiu człowieka oraz cechy osobowości, jakie powinien posiadać dobry fachowiec. Ze względu na sytuację panującą w kraju wizyta murarza odbyła się on-line. Następnie najmłodsi odsłuchali opowiadania i kolejno doskonalili umiejętności matematyczne poprzez zabawy miarą. Ich zadaniem było wykonanie rosnącej masy piaskowej wg wskazówek nauczyciela. Po ćwiczeniach matematycznych przyszła pora na zabawę w piasku, którą udało się zorganizować dzięki firmie BUDROL z Hyżnego, która była sponsorem piasku. Dzięki nim dzieciaki mogły się świetnie bawić! Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

KWIECIEŃ

02.04 –Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Ze względu na nauczanie zdalne Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wyglądał inaczej niż planowaliśmy, co nie oznacza, że gorzej. W związku z zamknięciem przedszkoli „Niebieski Dzień” obchodziliśmy w tym roku zdalnie. Wychowawczynie wraz z chętnymi rodzicami zadbały o świadomość dzieci, włączając się w akcję „Niebieskie zdjęcie”, której celem było wykonanie fotografii w niebieskim ubraniu. Rodzicom, którzy wzięli udział w niniejszej inicjatywie bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

21.04 – Obchody Światowego Dnia Ziemi
Wprowadzeniem do tematu dnia była wstępna rozmowa na temat tego, czym jest Ziemia, recykling itp. Po ustaleniu planu dnia dzieci oglądały i dotykały bratki, określając ich cechy. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego czyste środowisko jest tak bardzo ważne dla ludzi, zwierząt i roślin. Kolejno Żabki wybrały się w podróż dookoła świata, dowiadując się tym samym o tym, że Ziemia jest okrągła. Najmłodsi losowali miejsca podróży, zapoznali się z zasadami segregacji śmieci, po czym utrwalali wiedzę na ten temat w trakcie zabawy dydaktycznej. Aby lepiej zrozumieć sens dnia, najmłodsi obejrzeli film edukacyjny, w którym EduKredka opowiedziała o „Światowym Dniu Ziemi”. Tego dnia zabawom nie było końca, dzieci układały historyjki obrazkowe, doskonaliły umiejętności liczenia w zakresie 4, a poprzez zabawę ruchową „Zaśmiecony las” włączyły się w akcję zbiórki śmieci. Chwilą, na którą z niecierpliwością każdy z nas czekał było odczytanie historyjki słowno-obrazkowej „O żółtym tulipanie”, zapoznanie z etapami wzrostu tulipana, a co najważniejsze – sadzenie bratków, które ozdobiły okna naszej sali oraz sadzonek drzewek, za które pragniemy serdecznie podziękować tacie naszego przedszkolaka – Panu Tadli.

28.04 – Realizacja innowacji: tancerz, tancerka
W ramach wyżej wymienionej innowacji poznaliśmy zawód związany z tańcem – tancerz i tancerka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca tancerza i gdzie go można spotkać, jakie cechy należy posiadać, aby nim zostać. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się strojom, w jakich tańczyli. Dzieci wysłuchały opowiadania „Tańcowała igła z nitką” oraz poznały różne tańce: ludowy, towarzyskie, współczesny i nowoczesny, w których spróbowały swoich sił. Po teorii był czas na rozgrzewkę, a potem poznaliśmy i ćwiczyliśmy taniec. Kolejnym etapem dnia było wykonanie pracy plastycznej, podczas której zadaniem dzieci było ozdobienie piórkami spódnicy baletnicy. Miło jest nam poinformować, że podczas zajęć ujawniły się talenty taneczne oraz plastyczne, co również zostało uwiecznione na zdjęciach.

30.04 – Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja
W ramach obchodów Konstytucji 3 maja wychowawczynie z grupy przedszkolnej Żabki zorganizowały dla wszystkich grup przedszkolnych przegląd flagi narodowej pt.: „A NA TEJ FLADZE JEST BIEL I CZERWIEŃ”. Dzieci wraz z Paniami spisały się świetnie! Do dzisiaj możemy podziwiać efekty ich pracy. Aby jeszcze uroczyściej świętować nadchodzące dni wszystkie punkty przedszkolne wraz z oddziałami przedszkolnymi w uroczystym korowodzie przeszły z flagami i balonami w okolicy szkoły i przedszkola. Podsumowaniem dnia było odśpiewanie piosenki tygodnia „Jestem Polakiem”. Efektem pracy dzieci i nauczycieli okazał się być piękny film, zamieszczony na stronie i na profilu facebookowym naszej szkoły, do obejrzenia którego wszystkich serdecznie zapraszamy.

Powiększenie
Kontrast