Wrzesień 2021 – ŻABKI

Grupa Żabki to grupa 25-osobowa. Liczy 16 dziewczynek i 9 chłopców w wieku 3-5 lat. Wychowawczyniami grupy są p. Bożena Bęben i p. Monika Ziaja, a funkcję pomocy nauczyciela pełni p. Iwona Majchrowska.

Z przedszkolakami  pracują również:

  • p. Aneta Lewandowska – j. angielski;
  • p. Dominika Matuła –  logopedia;
  • s. Anna Laska – religia.

Do naszej grupy dołączyło czworo nowych dzieci (w wieku 3 lat), które dosyć szybko zaadaptowały się, co pozwoliło na to, aby nasza nauka i zabawa przebiegała bez większych zakłóceń.

Na wrześniowych zajęciach ćwiczyliśmy nasze małe paluszki, pracowaliśmy w książkach, wykonywaliśmy różne prace plastyczne. Bawiliśmy się w zabawy muzyczno-ruchowe a także swobodnie w kącikach zainteresowań. Często korzystaliśmy z pięknej pogody i przebywaliśmy na zewnątrz.

We wrześniu odbyły się w naszej grupie następujące wydarzenia i akcje:

  • 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: ten dzień  Żabki spędziły w kinie Helios w Rzeszowie na bajce pt. „Basia”. Był to pierwszy wspólny wypad do kina autokarem, po powrocie każdy przedszkolak dostał zasłużony medal.
  • 21 września – Dzień Ziemi: dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono i niebiesko, w tym dniu porządkowały ogród przedszkolny, który został zasypany śmieciami przez jakiegoś chochlika oraz utrwalały zasady segregacji śmieci.
  • 22 września – rozpoczęcie projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”: jest to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Dzieci na początek wykonały ekologiczne domino z kartonu i zakrętek.
  • 29 września – udział w akcji Narodowe Czytanie: dzieci zobaczyły fragment dzieła Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu nauczycielek i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Spacerowały po sali i liczyły kroki, jak pan Dulski. Wykonały również pamiątkową kartę do kroniki odbijając stempel otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.

Grupa Żabki co piątek realizuje program kreatywnej gimnastyki, gdzie Lew Lolek zaprasza dzieci do przeżycia wspólnej przygody. Są to zajęcia gimnastyczne prowadzone w formie opowieści ruchowo-rozciągającej w towarzystwie muzyki oraz efektów dźwiękowych.

W tym roku szkolnym wprowadzamy wiersz i piosenkę miesiąca – we wrześniu są to:

  • wiersz „Idzie jesień” Tadeusza Śliwiaka;
  • piosenka „Czyste ręce” Klaudii Ligorowskiej.
Powiększenie
Kontrast