Czerwiec

Ostatni miesiąc pracy w roku szkolnym 2020/2021 minął właśnie tak:

1 czerwca – Dzień Dziecka

W tym roku dotyczył on tematu łąki, na której odbyło się spotkanie żabek, pszczółek, biedronek, motyli, bocianów i zajączków. Dzieci opowiadały o swojej miłości i wdzięczności za każdą okazaną troskę swoim rodzicom. Mimo że nie było to najłatwiejsze zadanie, najmłodsi spisali się na medal. Dowodem tego jest film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

11 czerwca – Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu eko-piosenki na temat: „Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci”

Punkt przedszkolny „Żabki” we współpracy z  „Sówkami”, „Kociakami” oraz „Krasnalami” przygotował inscenizację autorskiej piosenki pod tytułem „Skaczą, skaczą żabki” do melodii „Jadą, jadą misie”. Piosenka ta wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, w ramach projektu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie  oraz dodatkowe 2000 punktów Funduszu Oświatowego na zakup dowolnych pomocy dydaktycznych z Katalogu Pomocy Dydaktycznych.

13 czerwca – spotkanie z policjantem

W związku ze zbliżającą się wakacyjną przerwą od zajęć zorganizowane zostało spotkanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2021”. Dzieci spotkały się z panem dzielnicowym, który po przywitaniu i przedstawieniu się opowiedział o swoich obowiązkach i zaprezentował przedmioty, z jakich korzysta, wykonując swoje obowiązki. Dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego lizaka, pałki oraz przymierzenia kamizelki kuloodpornej, jak również odblaskowej. Bardzo ważnym momentem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować podczas wakacji.

28 czerwca – wycieczka

Kolejnym bardzo miłym i długo wyczekiwanym wydarzeniem była nasza pierwsza wspólna wycieczka. Rozpoczęła się ona w poniedziałkowy poranek. Wraz z grupą „Sówek” udaliśmy się do sali zabaw „Kolorowy świat” w Rzeszowie. Wielką radość dzieciom sprawiała nie tylko zabawa, ale również jazda autokarem, w którym czas upłynął nam bardzo szybko i „śpiewająco”.

30 czerwca – zakończenie roku przedszkolnego

Po trudach pierwszych rozstań z rodzicami, po ciężkich porankach i dniach tęsknoty, nasze maluszki dzielnie dotrwały do końca roku przedszkolnego. W ramach podziękowań za wspólną naukę, zabawę i przeżyte doświadczenia, pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy z gratulacjami. Przedszkolaki otrzymały również od swoich pań bajkowe portrety z życzeniami. Nie zabrakło również słodkich upominków.

Co ważne…

Jak już wcześniej zostało wspomniane, każdy miesiąc był pełen nowych doświadczeń i przygód. Bywały dni lepsze i gorsze. W trakcie minionego roku tańczyliśmy, liczyliśmy, śpiewaliśmy, rozwijaliśmy umiejętności i pokonywaliśmy bariery. Nie zabrakło spacerów, wyjść na boisko szkolne oraz na plac zabaw (te wyjścia okazały się największą frajdą!). Wykorzystywaliśmy każdy moment pięknej pogody!

Powiększenie
Kontrast