Maj

Co porabiały Żabki w  maju? Popatrzcie!

  • 5 maja – akcji#challengeniebieskiemotyle2021

Przedszkolaki włączyły się do akcji, której celem jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Link do filmiku:  https://www.youtube.com/watch?v=9z_ewENQ0N0

  • 6 maja  – Ogólnopolski Dzień Koni

Omawialiśmy na zajęciach budowę koni, umaszczenie, rasy, jadłospis koni, rolę, jaką spełniały dawniej a jaką dziś. Wybraliśmy się na wycieczkę on-line do stadniny zobaczyć, jak wygląda pielęgnacja konia. Bawiliśmy się przy piosence pt. „Koniki”, usprawnialiśmy swoje narządy artykulacyjne parskając i kląskając oraz masowaliśmy plecy kolegi/koleżanki podczas recytacji wierszyka o wesołym źrebaczku. Jako pracę plastyczną wykonaliśmy konika na klamerkowych nóżkach.

  • 10 maja – spotkanie z Kicią Kocią

To było niezapomniane spotkania z ulubioną bohaterką książki  – Kicią Kocią. I jakże niezwykłe! Przedszkolaki zapoznały się ze sposobem porozumiewania osób głuchych i niedosłyszących. Najmłodsi wiedzą już, w jaki sposób gestem mogą powiedzieć „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” oraz „lubię cię”. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

  • 11 maja – podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Szkolne Koło Wolontariatu – organizator akcji – podało informację, że 6 maja 2021 roku (czwartek) nasza szkoła wpłaciła w ramach akcji GÓRA GROSZA (na rzecz TOWARZYSTWA NASZ DOM) zebrane dotychczas w szkole drobne pieniążki o łącznej wadze 40 kilogramów i wartości ok. 668,18 złotych.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom, w tym naszym Żabkom, które zebrały 17 kg groszówek, co dało łącznie 200 zł!!!

  • 13 maja – realizacja innowacji – STRAŻAK

Żabki miały okazje zapoznać się z ciężką i niebezpieczną pracą strażaków. Dowiedziały się m.in. kiedy i w jakiej sytuacji należy zadzwonić pod numer 998, jakie atrybuty ma strażak i do czego je wykorzystuje w swojej pracy. Główną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta strażaków z OSP Hyżne, którzy w ciekawy sposób przedstawili nam, jak wygląda ich praca. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska wóz strażacki i jakie skarby w sobie mieści oraz usiąść za jego kierownicą. Na koniec z długiego węża lała się prawdziwa woda, co wywołało ogromna radość na wszystkich buziach zarówno, tych małych, jak i dużych.

  • 17 maja – zakończenie i posumowanie projektu „Z kulturą mi do twarzy”

„Żabki” ukończyły ogólnopolski projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. W ramach podziękowań przedszkolaki otrzymały dyplom za aktywny udział i wspólne odkrywanie świata wartości, kultury i sztuki, a placówka i koordynator-nauczyciel – certyfikat. Łącznie wykonaliśmy 23 zadania z 3 modułów.  Realizacja  projektu przyniosła nam wiele radości, atrakcji i pozytywnych emocji!

  • 20 maja – obchody Dnia Patrona.  Zapoznanie się z zawodem żołnierza

Porozmawialiśmy na temat życia i działalności patrona naszej szkoły, gen. Wł. Sikorskiego. Była to wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom zawodu żołnierza. Dzieci  poznały jego obowiązki, tryb życia, stroje (mundur polowy i galowy) oraz ćwiczyły musztrę i pieśni wojskowe.

  • 21 maja – podsumowanie innowacji: Poznawanie świata przez literaturę – Mały przedszkolak w świecie wielkich zawodów”

„Żabki” zakończyły innowację pedagogiczną „POZNAWANIE ŚWIATA PRZEZ LITERATURĘ – MAŁY PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE WIELKICH ZAWODÓW”, która miała na celu poszerzyć wiedzę dzieci na temat zawodów wykonywanych przez osoby dorosłe oraz podkreślić rolę pracy w życiu człowieka.

Innowacja trwała od października do maja, a dzieci poznały takie zawody jak: listonosz, fryzjerka/kosmetyczka, górnik, bibliotekarka, leśniczy/myśliwy, murarz, tancerz, strażak.

Po podsumowującym quizie  i krótkiej fotorelacji z podjętych w czasie innowacji działań, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów przez panią dyrektor Katarzynę Szul. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało także teczkę innowacyjną z  wszystkimi swoimi pracami plastycznymi.

  • 28 maja – zakończenie i podsumowanie projektu „Kreatywna gimnastyka Roar Adventure”

„Żabki” zakończyły swoją przygodę z kreatywną gimnastyką „Roar Adventure”. Przez te przygody prowadził ich Lew Lolek oraz Ada. Dzieci uczestniczyły w 12 tematycznych zajęciach. Były to spotkania, w których: „Lolek zbierał listy do świętego Mikołaja”, „Lolek ratował świętego Mikołaja”, „Lolek rozdawał prezenty”, „Lolek witał nowy rok”, „Lolek dbał o porządek”, „Lolek pokonywał nieśmiałość”, „Lolek świętował dzień Babci i Dziadka”, „Lolek poznawał zebrę”, „Lolek myślał pozytywnie”, „Lolek świętował walentynki”, „Lolek opiekował się kotami”, „Lolek udał się do krainy dinozaurów”. Dzieci bawiły się świetnie, ucząc się tym samym samodzielności. Systematycznie przebierały się w stroje gimnastyczne, doskonaliły uwagę, sprawność w zakresie motoryki dużej a ponadto bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Najmłodsi mieli również możliwość wykonywania specjalnych zadań. Był to m.in. słoik pozytywności, laurki dla rodziców i dziadków oraz kolorowanki zgodne z tematem przewodnim ćwiczeń. Podsumowaniem wyżej wymienionych spotkań było wręczenie certyfikatu dla punktu przedszkolnego oraz indywidualnych odznak dla uczestników.

  • 31 maja – Dzień Dziecka

Ten ważny dzień Żabki obchodziły  bawiąc się z animatorkami i zajadając pyszne lody, było wesoło, kolorowo i słodko!

Powiększenie
Kontrast