Grudzień

Grudzień obfitował w grupie Żabki  w  wiele ciekawych wydarzeń i uroczystości:

  • 3 grudnia – innowacja – górnik

W ramach innowacji, zapoznaliśmy się z zawodem górnika. Wysłuchaliśmy wiersza, który wprowadził nas do tematu, utrwaliliśmy sobie poprzez zabawę muzyczno-ruchową w jaki sposób powstał węgiel i jakie ma znaczenie dla ludzi. Omówiliśmy sobie na czym polega praca górnika i dlaczego jest tak ciężka i niebezpieczna. Opowiedzieliśmy o stroju roboczym i atrybutach górnika, wysłuchaliśmy dźwięki, jakie dochodzą z kopalni a poprzez opowieść ruchową udaliśmy się na „szychtę”, tj. do pracy, wcielając się w rolę górnika. Poznaliśmy również strój galowy górnika, omówiliśmy elementy munduru, liczyliśmy guziki na marynarce, oglądaliśmy czapkę-czako, a nawet zrobiliśmy sobie w niej pamiątkowe zdjęcia. Oglądaliśmy odznaczenie, jakie dostają górnicy za swoja ciężką pracę. Mówiliśmy także o św. Barbarze, która jest patronką górników i o Barbórce – święcie, które jest hucznie na Śląsku obchodzone 4 grudnia. Odsłuchaliśmy hymn górniczy, a także poznaliśmy pierwsze kroki śląskiego tańca Grozik – bo górnik, oprócz wykonywania ciężkiej pracy, lubi także zabawę.

  • 4 grudnia –  wizyta Św. Mikołaja

Dzieci odwiedził  Św. Mikołaj, który przyniósł nie tylko wspaniałe prezenty, ale i mnóstwo emocji.

  • 7 grudnia – akcja WYLOSUJ ANIOŁA

Świętowaliśmy Dzień Anioła. Dzieci poprzez swoje dobre zachowanie miały możliwość stać się aniołami. Każdy namalował również swojego aniołka stróża oraz zapoznał się z zasadami akcji WYLOSUJ ANIOŁA, do której wzięcia udziału w imieniu naszym i dzieciaków z oddziałów onkologicznych serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

  • 10 grudnia – Dzień Guzika

Określiliśmy cechy i właściwości guziczków oraz zapoznaliśmy się z figurą, jaką jest koło. Później nasze zajęcia urozmaiciliśmy o zabawy grafomotoryczne, ruchowe oraz matematyczne.

  • 11 grudnia – kreatywna gimnastyka Roar Adventure

Grupa Żabki dołączyła do 12-tygodniowego programu, zajęcia prowadzone są w formie opowiadania ruchowo-rozciągającego, ubranego w barwną muzykę, efekty dźwiękowe, a także karty z propozycjami rozciągającymi głównego bohatera – lwa Lolka. Kreatywna gimnastyka ma za zadanie zaktywizować dzieci do ruchu, zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia i pobudzić kreatywność do tworzenia własnych rozwiązań.

  • 14 grudnia – akcja #DZIECIDZIĘKUJĄMEDYKOM

Przy tej okazji  omówiliśmy sobie, na czym polega zawód  lekarza, pielęgniarki i ratownika medycznego, a do akcji przyłączyliśmy się nagrywając filmik z piosenką pt. „Rozsyłamy uśmiechy”, bo – jak wiadomo – uśmiech na twarzy może pokonać wiele trudności.

  • 22 grudnia – Powitanie Pani Zimy

Dzieci poznały  porę roku – zimę, jej charakterystyczne cechy, przygotowały drzewko zimowe, a także spotkały się z  Panią Zimą, która m.in.  zdradziła im przepis na śnieg, gdyby prawdziwego zabrakło…

  • 23 grudnia – Wigilia

Dzieci z pomocą nauczycielek udekorowały odświętnie stoły i wspólnie przeżywaliśmy wigilię. Była modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólny posiłek i śpiewanie kolęd.

Dzieci przygotowywały się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia cały miesiąc, poprzez wykonywanie ozdób choinkowych, które pięknie się prezentowały na choinkach – zarówno na tej w sali grupowej, jak i w holu przedszkola. Dzieci odkrywały codziennie zadania i niespodzianki z kalendarza adwentowego, poznały nowe kolędy i piosenki świąteczne. Przedszkolaki przygotowały również kartkę z życzeniami dla swoich rodzin oraz dla kolegów i koleżanek z oddziału przedszkolnego z Wólki Hyżeńskiej oraz nagrały filmik z życzeniami świątecznymi dla naszej przedszkolnej i szkolnej społeczności.

Powiększenie
Kontrast