Grudzień 2021 – ŻABKI

Grudniowe zajęcia urozmaicały przedszkolakom z naszej grupy następujące wydarzenia:

6.12 – Wizyta św. Mikołaja

Jest to dzień, o którym nie wiele trzeba mówić, ponieważ każdy z nas na niego czeka i dobrze wie, ile znaczy on dla małych i dużych dzieci. W tym roku spotkanie ze świętym Mikołajem minęło nam bez strachu i łez. Dzieci otrzymały grupowy prezent, w którym znajdowały się materiały do wykonania świec żelowych oraz pachnących mydełek. W magicznym pudełku można było też znaleźć czapki Mikołaja, pierniczki oraz certyfikaty „Pomocnika Mikołaja”.

17.12 – Dzień świątecznego sweterka

W piątek dzieci założyły kolorowe sweterki, co bardzo szybko wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat. Na ubrankach przedszkolaków i pań znajdowały się postacie takie jak: bałwanki, renifery, pierniczki oraz zimowe postacie z bajek. Żabki miały możliwość zaprezentowania swoich sweterków innym, przechadzając się dumnie po czerwonym dywanie.

W tym dniu nagrywaliśmy również „Życzenia Bożonarodzeniowe”, które słychać było wszędzie już od początku grudnia. Jak można zauważyć, dzieci wraz z paniami nie próżnowały, szybko wzięły się do pracy, której efekty można obejrzeć w filmie zamieszczonym poniżej….

Aby milej spędzało się nam wszystkim czas, okna, sale i korytarze przedszkolne ozdobiły kolorowe gazetki, światełka, stroiki oraz tematyczne ozdoby.

13.12-17.12 – Bałwankowy tydzień

W tym tygodniu swój czas dzieci poświęciły na realizację kolejnego zadania wynikającego z projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”. Maluszki wykonały bałwanki, które zabrały ze sobą do domu wraz ze świątecznymi życzeniami.

20.12 – Dzień piernika

Żeby coś zjeść, najpierw trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy. O tym, doskonale przekonały się nasze maluszki. Tuż przed wigilią wykrawały ciasto piernikowe, które następnego dnia pięknie ozdabiały, by móc posmakować je na wigilijnym obiedzie. Zabawy było co nie miara.

21.12 – Wigilia

Jak co roku w naszej grupie, przed świętami dzieci zasiadły do stołu wigilijnego. Nie była to jednak zwykła wigilia, gdyż zaprosiliśmy do naszej grupy kolegów i koleżanki z grupy „Sówki”. Dzieci rozszyfrowały tablicę ze świątecznymi życzeniami, ucząc się i utrwalając wyrażenia, których można użyć podczas składania życzeń. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

22.12 – Teatrzyk Zielony melonik „Świąteczny katar”

22 grudnia 2021 r. gościliśmy po raz kolejny aktorów teatru „Zielony melonik” z przedstawieniem pt. „Świąteczny katar”. Tym razem zadaniem przedszkolaków było uratowanie świątecznego koncertu. Przedstawienie ukazuje dzieciom, że gdy coś nagle pokrzyżuje nam plany, nie wolno załamywać rąk, tylko wspólnie szukać rozwiązania i wzajemnie się wspierać. Występ przebiegł we wspaniałej atmosferze! Pełne zachwytu dzieci obdarowały naszych aktorów uśmiechem i oklaskami.

22.12 – Wykonanie kartek urodzinowych dla starszych osób

Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego przy SP im gen. Wł. Sikorskiego w Hyżnem przygotowały własnoręcznie kartki z życzeniami świątecznymi dla wszystkich Pracowników i Pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Hyżnem. Chcielibyśmy, aby ten gest płynący od najmłodszych był powodem do radości, uśmiechu w chwilach codziennego trudu, zmagania się z chorobą, cierpieniem i samotnością. Ta inicjatywa miała również nauczyć dzieci wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

30.12 – Powitanie Zimy

Ostatni dzień starego roku spędziliśmy w bardzo aktywny sposób. Dzieci wraz z rodzicami przyprowadzili do przedszkola sanki, które nie stały na próżno. Przedszkolaki z naszej grupy po zjedzonym śniadaniu, dobrze się ubrały i zaczęły swoją przygodę. Bawiliśmy się świetnie! Zjeżdżaliśmy na sankach, rzucaliśmy śnieżakami, nie zabrakło również saneczkowego kuligu.

____________________________________________________________

Grupa Żabki uczestniczy w programie Czyściochowa Akademia, właśnie zakończyła realizacje II części – Korzystanie z toalety.
Zapraszamy na krótki filmik, który obrazuje nasze działania

Piosenka miesiąca: „Nie miały aniołki”

Wiersz miesiąca: Życzenia świąteczne „Wieczór wigilijny” L. Krzemieniecka

Powiększenie
Kontrast