Styczeń

Styczeń okazał się być miesiącem bardzo pracowitym dla przedszkolaków z grupy „Żabki”. Mimo przerwy feryjnej dzieciaki bardzo ciężko pracowały. Wszystko zaczęło się od przygotowań do obchodów Dnia Babci i Dziadka, które rozpoczęły się już 7 stycznia. Niestety ze względów bezpieczeństwa oraz znanych nam wszystkim obostrzeń nie mogliśmy gościć w przedszkolu naszych kochanych Babć i Dziadków. Mimo to dzieci nie poddały się i z pomocą swoich pań przygotowały wspaniałe przedstawienie oraz niesamowite prezenty (laurki wraz z nagraniem na CD).

Grupa maluszków przygotowała również coś specjalnego dla swoich kolegów i koleżanek z pozostałych oddziałów punktu przedszkolnego: było to przedstawienie świąteczno-zimowe.

Styczeń okazał się dla dzieciaczków miesiącem korzystania z oznak zimowych. Bardzo często ćwiczyliśmy motorykę dużą, tj. ubieranie i rozbieranie się „przed” i „po” spacerze oraz na zimowych szaleństwach.

22 stycznia w ramach innowacji pedagogicznej zapoznaliśmy się z zawodem bibliotekarza. Dzieci zdalnie odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Hyżnem, w której to Panie bibliotekarki opowiedziały, na czym polega ich praca. Tego dnia wielką niespodzianką okazały się być pozdrowienia Pluszowego Misia, który ogłosił konkurs plastyczny pt.: „Portret Kubusia Puchatka”. Na pamiątkę tego dnia dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

27 stycznia w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” przedszkolaki z naszej grupy zamieniły się w Mistrzów pędzla. Żabki wykonały kolejne zadanie z modułu I – W krainie muz, zadanie nr 11 – Mistrzowie pędzla. Dzieci poznały życiorys i twórczość polskiego wybitnego malarza Józefa Chełmońskiego. Następnie stworzyły reprodukcję obrazu Kuropatwy na śniegu, którą można było podziwiać w holu przedszkola do końca stycznia.

Pięknym zakończeniem miesiąca okazał się być niesamowity bal. Jak przystało na karnawał i w naszej sali nie zabrakło bajkowych postaci oraz zabaw przy muzyce.

Powiększenie
Kontrast