Wrzesień w oddziale PP 10 C

Punkt Przedszkolny 10 C to grupa przedszkolaków o nazwie „Żabki”, liczy 25 dzieci w wieku 3-5 lat, wśród których jest 15 dziewczynek i 10 chłopców. Wychowawcami grupy są p. Monika Ziaja i p. Bożena Bęben, nauczycielem współorganizującym proces kształcenia jest p. Dominika Matuła, a pomocą nauczyciela p. Iwona Majchrowska.
Pierwsze dwa tygodnie upłynęły nam na integrowaniu się, na zabawach i ćwiczeniach ułatwiających adaptację w przedszkolu.
W kolejnych tygodniach zajęcia były związane tematycznie z jesienią, a różnorodna aktywność m.in. ruchowa, plastyczna, muzyczna pozwoliła naszym przedszkolakom rozwijać się wszechstronnie.

Rozpoczęły się również pierwsze zajęcia z:

  • religii – z siostrą Anną Laską,
  • języka angielskiego – z p. Anetą Lewandowską,
  • integracji sensorycznej – z p. Renatą Banaś.

We wrześniu w naszej grupie miały miejsce następujące wydarzenia:

  • 21 września: „Dzień przedszkolaka” – Cyrkowy Dzień Przedszkolaka. Tworzyliśmy z chusty animacyjnej namiot cyrkowy, byliśmy atletami, akrobatami, chodziliśmy po linie, bawiliśmy się piłeczkami – rzucaliśmy w klauna, dzieci-lwy skakały nawet przez ognistą obręcz…Zabawom nie było końca, a bańki mydlane i fotobudka uatrakcyjniły ten dzień.
    Mieliśmy również wyjątkowego gościa – panią dyrektor Katarzynę Szul, która złożyła dzieciom życzenia i pasowała ich na przedszkolaków. Gratulujemy jeszcze raz naszym dzieciom, spisały się znakomicie!
  • 23 września: „Pierwszy Dzień Jesieni” – odczytanie listu od Pani Jesieni i wykonanie zadań zamieszczonych w nim, taniec ze wstążkami przy kompozycji Cztery pory roku – Jesień A. Vivaldiego i zdobienie sukni Pani Jesieni.
  • 30 września: „Dzień Chłopaka” – świętowaliśmy Dzień Chłopaka, jednocześnie ucząc się zasad bezpieczeństwa na drodze. Poruszyliśmy również temat transportu i sposoby, jakimi dzieci docierają do przedszkola – jednym z nich był autobus. Na koniec zajęć każdy chłopak został uhonorowany specjalnym krawatem i wspaniałym prezentem.

Za nami wyjątkowe dni pełne łez, emocji, ale i uśmiechów. Niech więc uśmiechy zostaną na dłużej, a pobyt w przedszkolu stanie się wielką, niezapomnianą przygodą!!!

<< POWRÓT

Powiększenie
Kontrast