Grudzień

Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w szkole to czas wypełniony licznymi przygotowaniami. W grudniu wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki oraz braliśmy udział w licznych konkursach o tematyce świątecznej.

 • 2 grudnia wspólnie z uczniami klas 1-3 ubieraliśmy własnoręcznie wykonanymi ozdobami szkolną choinkę.
 • Dnia 6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w mikołajowym koncercie Filharmonii Mobilnej pt.: „Zimowe prezenty”. Dzieci miały okazję wysłuchać i zaśpiewać piosenki takie jak : „Choinka piękna jak las”, „Rudolf czerwononosy”, „Pada Śnieg” oraz inne świąteczne piosenki i kolędy. W tym dniu również odwiedził nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Jedno jest pewne wszyscy byliśmy w tym roku baaardzo grzeczni 😊
 • 10 grudnia wzięliśmy udział w akcji Szlachetnej Paczki – dzięki Wam dla niektórych świat się zmienił – wsparcie i pomoc otrzymał Pan Wiesław. Pamiętajmy: dobro wraca ze zdwojoną siłą.
 • 13 grudnia – udział w konkursie fotograficznym „Zapal światło wolności”, mającym na celu złożyć hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego. Nasi laureaci to: Alicja Dulska, Daniel Kaniuch, Szymon Mazurkiewicz, Mikołaj Piątek (nagrody), Zofia Bembenek (wyróżnienie) .
 • 14  i 16 grudnia urządziliśmy sobie małe warsztaty bożonarodzeniowe, na których robiliśmy kartki świąteczne dla naszych najbliższych oraz dekorowaliśmy pyszne pierniczki.
 • Boże Narodzenie tuż, tuż… w związku z tym 17 grudnia Tygryski i Motylki wzięły udział w szkolnych Jasełkach odegranych przez uczniów klas IV i V b pod czujnym okiem s. Anny. Nie mogło też zabraknąć wieczerzy wigilijnej, podczas której dzieci łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz śpiewały kolędy i świąteczne piosenki.
 • 21 grudnia wraz z nadejściem astronomicznej zimy gościliśmy w zerówkach mamę Marysi, która w ramach realizacji modułu z innowacji pedagogicznej DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT przeczytała dzieciom opowiadanie o przygodach kotów Filemon i Bonifacego.

Ponadto dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B na swoim koncie mają udział:

 • w gminnym konkursie świątecznym „Cuda na pierniku” zorganizowanym przez SP w Brzezówce. Nasi laureaci: Szymon Mazurkiewicz oraz Wiktoria Rybka (nagroda specjalna),
 • w konkursie świątecznym na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową, zorganizowanym przez GOK w Hyżnem. Laureaci: Julia Majchrowska oraz Karolina Wróbel (wyróżnienie)
 • w gminnym konkursie plastyczno-technicznym na „Najpiękniejszą choinkę”, zorganizowanym przez SP w Brzezówce. Nasi laureaci: Iga Łoza – II miejsce.
 • w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym „Anioły Bożego Narodzenia – Anioły małe i duże”. Laureaci: Milena Kawalec – I miejsce, Hania Koba – III miejsce, Filip Krajewski i Daniel Kaniuch – wyróżnienie.
 • w szkolnym  konkursie literackim CO BYŁO DALEJ? Laureaci: Szymon Mazurkiewicz – I miejsce, Julia Majchrowska – II miejsce, Maria Pałac – III miejsce, Zofia Bembenek – wyróżnienie
Powiększenie
Kontrast