Dzień Babci i Dziadka

Kochana Babciu, Drogi Dziadku, z okazji Waszego Święta składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i szczęścia. Dziękujemy za przekazywane nam bezcenne życiowe doświadczenie i Wasze dobre serca. Niestety, właśnie tą dobroć często wykorzystują oszuści. Dlatego radzimy i przypominamy co zrobić, by nie dać się oszukać.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne święta, o których nie zapominają zarówno dzieci, jak i dorośli. Często ich dobre serce i chęć niesienia pomocy wykorzystują przestępcy. Wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak znaczna część starszych osób wciąż pada ofiarą przestępców. Dlatego oprócz pięknych życzeń i prezentów, podczas rodzinnych spotkań warto wspomnieć im o zagrożeniach, na jakie najczęściej są narażeni. Czujność i wiedza o sposobach działania oszustów pozwolą osobom starszym uchronić się przed utratą pieniędzy.

Uczulajmy swoje babcie i swoich dziadków, aby pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy osobom obcym. Nie ma znaczenia, za kogo oszuści się podają. Seniorze, kiedy w słuchawce słyszysz osobę, która podaje się za krewnego, policjanta czy prokuratora i prosi o pieniądze, to pod żadnym pozorem ich nie przekazuj.

Oszuści do realizacji swoich przestępczych planów, bezwzględnie wykorzystają życzliwość i empatię seniorów. Często starają się wywierać na potencjalnych ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, podkarpacka Policja realizuje program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczny Senior”, wdrożony i koordynowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W ramach przedsięwzięcia realizowanych jest szereg działań, m.in. prelekcji, warsztatów, audycji i publikacji, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych.

Zapraszamy do obejrzenia spotu filmowego, w którym prawdziwe wnuczęta i prawdziwi policjanci przestrzegają przed oszustami i informują, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Film jest autorskim projektem policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zrealizowany został we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej tutejszej komendy.

Źródło: POLICJA PODKARPACKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content