Kosmiczna podróż

Ostatnio uczniowie naszej szkoły: Maja Majchrowska, Marcin Nawojski i Paweł Olech zapragnęli… polecieć w KOSMOS!!!

W tym celu nawiązaliśmy współpracę z fundacjami Innspace i Girls Future Ready oraz start-upem Supercluster, który specjalizuje się, m. in., w misjach balonów stratosferycznych, osiągających  wysokości przekraczające nawet 40 kilometrów. Celem takich balonowych misji jest badanie górnych warstw atmosfery, co pomaga między innymi tworzyć dokładne prognozy pogody oraz zbierać wysokiej jakości zdjęcia powierzchni Ziemi.

Michał Słomiany, nasz absolwent i specjalista z Supercluster, zaproponował chętnym uczniom wykonanie projektów figurek wykonanych w druku 3D, które zostały wysłane podczas niedawnego startu balonu. Członkowie Supercluster za najbardziej kreatywny uznali projekt Mai – konika Bazylkę        o napędzie rakietowym w kopytkach – oraz Marcina: kosmiczny ludzik z napisem „I love Hyżne”. Po wydrukowaniu na drukarce 3D obie figurki poleciały w stratosferę, która jest przedsionkiem kosmosu! Również Paweł wykonał ciekawy projekt – kosmiczny miecz, jednak zbyt ostry, by spakować go do ładunku podwieszonego pod delikatną powłoką balonu.

Może uda się kiedyś wyekspediować balon stratosferyczny z naszego szkolnego podwórka?

Dziękujemy załodze Supercluster!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content