Szkoła pamięta

W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia związane z akcją „Szkoła pamięta”. Dzieci wykonały prace plastyczne.
Na przestrzeni wielu lat istnienia naszej szkoły pojawiły się osoby godne tego, aby ocalić ich od zapomnienia. Na szczególną pamięć zasługują:

  • Pan Kazimierz Sowa, który był pod dowództwem gen. Władysława Sikorskiego i działał wśród Polonii w Chicago oraz został przewodniczącym fundacji na cześć generała. Ze składek i datków Polonii powstała w Hyżnem Szkoła Podstawowa, która jako pierwsza w Polsce otrzymała imię gen. Władysława Sikorskiego;
  • Pan Antoni Skrzypczak, pełniący dyżur w czasie tragedii
    w Gibraltarze, podczas której doszło do tragicznej śmierci generała.
  • Ważne jest również kultywowanie pamięci o nauczycielach i pedagogach, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci i wspomnieniach Panie Stanisława Baran i Maria Zimierowicz.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o postaciach związanych z historią naszego miejsca.

Szkoła otrzymała dyplom, potwierdzający udział w akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *