Wrzesień 2021

Punkt Przedszkolny 10 A to grupa przedszkolaków o nazwie „Kociaki”. Liczy ona 25 dzieci w wieku 3 lat, wśród których jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci 3-letnie stanowią 100% grupy przedszkolnej. Wychowawcami grupy są p. Joanna Kluz i p. Gabriela Świerczek, a pomocą nauczyciela p. Maria Janik.
Miesiąc wrzesień powitał dzieci w przedszkolu, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Trudności związane z adaptacją dzieci do warunków przedszkolnych wraz z upływem czasu stopniowo zanikały, dzieci wykazywały się umiejętnościami związanymi z poruszaniem się po przestrzeni przedszkola oraz zasadami panującymi w grupie przedszkolnej. Czas upłynął nam na integrowaniu się, na zabawach i ćwiczeniach ułatwiających adaptację w przedszkolu.
W czasie zajęć realizowane były również tematy związane z jesienią, a różnorodna aktywność, m.in. ruchowa, plastyczna, muzyczna, umożliwiła przedszkolakom wszechstronny rozwój.

Rozpoczęły się również pierwsze zajęcia z:

  • religii – z siostrą Anną Laską
  • języka angielskiego – z p. Anetą Lewandowską

We wrześniu w naszej grupie miało miejsce „Pasowanie na Przedszkolaka” z okazji Dnia Przedszkolaka obchodzone 20 września. Dzieci odświętnie ubrane, w biretach na główkach i medalach DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA zostały pasowane „ołówkiem przedszkolaka” na przedszkolaków. Było dużo zabawy, radości oraz prezentów od dumnych rodziców.
Witamy Przedszkolaki – Kociaki! 😊

Skip to content