Styczeń w oddziale Kociaków

W miesiącu styczniu dzieci z grupy KOCIAKI uczestniczyły w:

– prezentacji teatrzyku Baśniowe Trole

Dzieci obejrzały przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny spektakl, w którym miały możliwość zapoznania się z bohaterami następujących bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”. Projekcja dostarczyła dzieciom wielu emocji. Z zaciekawieniem słuchały narratora, odpowiadały na jego pytania, obserwowały prezentowaną iluminację i chwytały wypuszczane bańki mydlane.

– przygotowaniu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Z powodu ograniczeń pandemicznych nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych kochanych Babć i Dziadków, dlatego dzieci przygotowały wierszyki i piosenki, które zostały nagrane i udostępnione na profilu szkoły oraz w grupie zamkniętej na portalu Facebook. Mamy nadzieję, że przygotowane prezenty ucieszyły Babcie i Dziadków oraz były okazją do ich odwiedzin i złożenia życzeń z okazji tej uroczystości.

– Dniu Kubusia Puchatka

18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten dzień nie jest przypadkową datą, bowiem 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół. Dzieci wysłuchały opowiadania „Cierpliwy jak królik” – opowieści o tym, jak ważne jest zaakceptowanie odmienności swoich przyjaciół. Królik dzięki swoim przyjaciołom Maleństwu i Kangurzycy zrozumiał, że świat bez Tygryska i Kubusia byłby smutny, ponury, pozbawiony uśmiechu i odrobiny szaleństwa. Przedszkolakom podobało się opowiadanie, więc postanowiły, że będą zawsze wesołe, uśmiechnięte, wyrozumiałe i w ten sposób uda im się naśladować swoich ulubionych bohaterów.

– Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Organizacja festiwalu przyczyniła się do większego upowszechnienia oraz zwiększenia atrakcyjności śpiewania kolęd i pastorałek. Dzieciaki prezentowały swoje umiejętności muzyczno-sceniczne. Świetnie przygotowane wykazały się doskonałą znajomością słów i melodii kolęd oraz mniej znanych pastorałek.

– Balu Karnawałowym

Zabawy było co niemiara! Piękne przebrania, stroje karnawałowe przyciągały wzrok i pobudzały wyobraźnię. Dzieci doskonale się bawiły, były tańce, zabawy i słodki poczęstunek.

Powiększenie
Kontrast