Październik w grupie Kociaków

W październiku w grupie Kociaki odbywały się następujące wydarzenia:

 • 1 października – Dzień Muzyki. 1 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami muzyki, tworzyły własną muzykę przy użyciu  dostępnych instrumentów i własnego głosu, bawili się przy zabawie rytmicznej „Szu Szu” i piosence „Jestem muzykantem”
 • 2 października – Dzień Aniołka.
  Święto Aniołów Stróżów -Dzieci uczciły dziś w przedszkolu swoich Aniołów Stróżów strojem w kolorze białym. Wysłuchały opowiadania Anioła Stróża o najważniejszym w życiu skarbie, doceniły wielką rolę Niewidzialnego Towarzysza w swoim życiu. Wiele radości sprawił dzieciom taniec do piosenki „Anioł Stróż” Magdy Anioł. Opaski anielskie motywowały dzieci do „bycia grzecznym aniołkiem”
 •  7 października – Zdobycie pierwszej odznaki w Projekcie Edukacyjnym Wyzwania Teodora- dzieci wykonały grzybki z pietruszki i ziemniaka.
 • 9 października – Kociaki zdobyły kolejną odznakę bociana Teodora, pokonując sprawność artystycznej duszy. Dzieci wspólnie wykonały drzewo wykorzystując zużyte rolki po papierze toaletowym. Dowiedziały się również, jak ważna jest współpraca oraz , że razem możemy więcej.
 • 13 października – Dogoterapia. Na zajęciach dzieci uczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby i wzmacniają empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkania z Riną to doskonała okazja do relaksacji, wyciszenia .
 • 15 października – Kociaki zapoznały się dziś z pierwszą bajką terapeutyczną M. Molickiej w ramach „Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ruchowej do piosenki „Tyciutki Pajączek”, zapoznały się z wyglądem pająków przełamując niechęci z nimi związane. Następnie wysłuchały bajkę o pajączku, rozpoznawały i nazywały emocje, wyrażały swoje zdanie na temat własnych postaw wobec kolegów i koleżanek. Stworzyły pajęczynę przyjaźni grupy „Kociaki”, a także wykonały pajączki z papieru na pajączynce.
 • 16 października – Dzień Zielony.  Zielony Dzień w szkole i przedszkolu (ubranie w kolorach zieleni) – realizacja programu ogólnopolskiego, którego celem jest zbiórka elektrośmieci.; Wykonanie zielonych liści na ekologiczne drzewko.
 • 21 października – świętowaliśmy Dzień Pomidora. W naszej grupie królował kolor czerwony przedszkolaki dowiedziały się dużo o zdrowym warzywie. Nie obeszło się bez degustacji Kociaki pomalowały paluszkiem swoje pomidorki, z których powstał piękny pomidorowy krzaczek.
 • 23 października – Dzień Kundelka. Pogadanka na temat psów, poznanie ras psów. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się przy czteronożnych przyjaciołach. Praca plastyczna „Mój piesek”.
Powiększenie
Kontrast