Październik 2021

W miesiącu październiku grupa Kociaków obchodziła następujące wydarzenia:

  • 1 X – Dzień piżamy– dzieci przyszły do przedszkola przebrane w piżamy, szlafroki oraz pantofle. Był to  drobny gest solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie, dla których piżama jest niestety ubiorem codziennym.
  • 4X – Dzień Aniołka– dzieci uczyły się słów i melodii piosenki Magdy Anioł „Aniele”, rozmawialiśmy o naszych Aniołach Stróżach. Wspólnie z siostrą przedszkolaki odmówiły modlitwę do Anioła Stróża, a na ich cześć bawiły się balonikami i częstowały cukierkami. Na pamiątkę zabrały ze sobą do domów aniołki z orgiami, które będzie można przykleić w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.
  • 15 X – udział w projekcie „Przerwa na czytanie” – II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. Dzieci z naszej grupy przyniosły swoje ulubione bajki. Opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, poznały przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, dla których najważniejszą wartością okazała się przyjaźń.
  • 18X  Teatr „Smog czy Smok” – to tytuł przedstawienia dla dzieci o treściach ekologicznych w wykonaniu teatrzyku Zielony Melonik. Dzieci dowiedziały się, skąd bierze się smog, a także zdobyły informację na temat segregacji śmieci.
  • W ramach projektu ”Działaj z impetem przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają” dzieci z naszej grupy poznały przygody śmieciarki Miecia, który wprowadził ich w świat prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci zapoznały się z kolorami koszy do segregacji, by odpady trafiały do odpowiednich koszy, a w późniejszym czasie do ponownego przetworzenia. Dowiedziały się, jak ważna jest segregacja śmieci oraz jak sami mogą chronić ziemię przed tak ogromną ilością śmieci. Przedszkolaki szukali pomysłów na powtórne wykorzystanie butelek, kartonów oraz puszek. Wszyscy  zgodnie zdeklarowali pomoc rodzicom przy segregacji śmieci, ponieważ „Na czystej planecie mieszkać chcemy, dlatego śmieci segregujemy”.
  • Zapalając znicz uczciliśmy pamięć patrona szkoły gen Władysława Sikorskiego z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych.
Powiększenie
Kontrast