Październik

Już w pełni zawitała do nas jesień, a wraz z nią nowe pomysły.

Oddziały przedszkolne „Motylki” i „Tygryski” w październiku wzięły udział w następujących wydarzeniach:

Już w pełni zawitała do nas Jesień, a wraz z nią nowe pomysły.

Oddziały przedszkolne „Motylki” i „Tygryski” w październiku wzięły udział w następujących wydarzeniach:

 • „Gdy liczy się czas” – Dzień Piżamy. Dzieci wzięły aktywny udział w akcji promującej pomoc chorym dzieciom. Dlaczego w piżamach? – ponieważ dla wielu podopiecznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności.
  To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki  o zdrowie i życie.
  Chcąc okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom „Tygryski” i „Motylki” również dołączyły się do akcji i dokonały zakupu słodkich pączków, z których fundusze przekazane zostały dla podopiecznym fundacji ,,Gdy liczy się czas”.
 • „Anioł Stróż” – dzieci z zerówek obchodziły Dzień Anioła Stróża.
  By uczcić to święto wysłuchały opowiadanie o Aniołku pt. „Mój Aniołku”.
  Dzieci dowiedziały się, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który się nimi opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństw.
  Głównym wydarzeniem tego dnia były warsztaty plastyczne. Dzieci malowały gipsowe aniołki, ozdabiały ich brokatami.
 • Dzień drzewa – o tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca … przedszkolaki również wiedzą jak wielką moc mają w sobie  drzewa i jak należy o nie dbać.
 • Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej – uczniowie z zerówek wraz ze starszymi kolegami przygotowali akademię z okazji Dnia Nauczyciela.
 • Udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Czytanie na przerwie”. Koleżanki ze starszych klas chętnie odwiedzają  nas i czytają nam wspaniałe bajki i baśnie.
 • Zajęcia dydaktyczne w gminnej bibliotece w Hyżnem. Dzieci wzięły udział w akcji pt. „Mała książka wielki człowiek”. W ramach zajęć wysłuchały opowiadania czytane przez panią z biblioteki, oglądały zbiory pięknych książek poświęcone tematyce dziecięcej. Na zakończenie otrzymały książeczki pt. „Pierwsze czytanki dla…”
 • W ramach innowacji pedagogicznej zerówki gościły panią Jadwigę (mamę Zosi), która przedstawiła dzieciom słynną bajkową postać – Reksia. Dzieci wysłuchały bajki i rozmawiały na temat przygód Reksia.
 • W ramach szkolnych przygód swojaków realizując program ekologiczny poznawaliśmy życie jeży  i robiliśmy im dom na zimowy sen w lesie.
 • Wspomnienie o papieżu Polaku – Janie Pawle II. Dzieci obejrzały film o życiu Wielkiego Polaka, oraz oglądały fotografie z jego licznych pielgrzymek, oraz górskich wycieczek.
 • Zdrowe odżywianie – degustacja zdrowych i smacznych przekąsek.
 • W naszych grupach mamy pierwszych laureatów gminnego konkursu plastycznego pt. „ Jesienne owoce i warzywa” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Dylągówki.
  Oskar Mazur – II miejsce
  Iga Łoza – wyróżnienie
  Hanna Koba – wyróżnienie
 • Wychowanie do wartości – szacunek/ innowacja pedagogiczna. Głównym celem tych zajęć było uświadomienie dzieciom co to jest szacunek (to grzeczność połączona z troską o uczucia i dobro drugiej osoby), oraz przypomnienie zwrotów grzecznościowych, wskazanie sposobów okazywania szacunku, wzmacnianie szacunku do siebie i innych. Tego dnia rozmawialiśmy również o Dniu Wszystkich Świętych. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat zachowania się na cmentarzu. Pamiętaliśmy również o zmarłych i zapaliliśmy symboliczny znicz jako pamięć o wszystkich, którzy już odeszli.
Powiększenie
Kontrast