Maj w oddziale Kociaków

W miesiącu maju organizowane były następujące przedsięwzięcia:

– Przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatrzyku „Zielony Melonik” pt. „Nerwy do konserwy”

Dzieci obejrzały historię bohatera Henia, który poznał sposoby na walkę z nudą, a także negatywnymi emocjami. Przedstawienie zachęcało do uśmiechu, ale także było pełne niesamowitych zwrotów akcji.

– święto Patrona Szkoły – gen. Władysława Sikorskiego

20 maja to dzień urodzin patrona szkoły, gen. Wł. Sikorskiego. W tym dniu świątecznym dzieci zapoznały się z sylwetką patrona szkoły, obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały informacji o tym wielkim polskim bohaterze, udały się również na spacer pod mural wykonany na murze szkoły.

– Wycieczka do Rzeszowa do sali zabaw „Kolorowy Świat”

W przeddzień Dnia Dziecka przedszkolaki uczestniczyły w wyjeździe do Rzeszowa do sali zabaw „Kolorowy Świat”. Dzieciaki przeżyły swoją pierwszą w życiu podróż autokarem, a także spędziły 2 godziny wśród wielu ciekawych i atrakcyjnych form zabaw dla dzieci. Był to niezapomniany czas w życiu KOCIAKÓW!

– Realizacja bloków tematycznych Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Miś Bajkuś w krainie Bajkoterapii”: „Bajka o dwóch Ołówkach”, „Wesoły Pufcio”

Tematyka bajek terapeutycznych Marii Molickiej nawiązywała do przyjaźni. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań, odpowiadały na pytania nauczyciela, nazywały uczucia towarzyszące głównym bohaterom. Uczestniczyły w zabawach pantomimicznych, dramowych, a także integrujących grupę.

Powiększenie
Kontrast