Kwiecień w oddziale Kociaków

Miesiąc kwiecień w grupie „Kociaki”

  • Klinika Doktora Misia – nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Pan ratownik wraz z przyjacielem Chasem pokazali dzieciom, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Odważni i zdeterminowani przedszkolacy pomagali ratować Chase’a z niejednej  trudnej sytuacji, która może przytrafić się każdemu z nas. Razem z ratownikiem zwiedzili wnętrze karetki oraz zapoznali się ze sprzętem jaki się w niej znajduje.
  • Nagranie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
  • Międzynarodowy Dzień Ziemi – dzieci w tym dniu obejrzały prezentację dotyczącą życia na naszej planecie oraz ekologii. Wykonały pracę plastyczną – kulę ziemską przy użyciu plasteliny oraz uczyły się śpiewać piosenki „Kwiatki, bratki”. Przedszkolaki wybrały się również na pieszą wycieczkę do lasu, aby podziwiać piękno przyrody.
  • Z okazji zbliżających się świąt majowych nasza grupa nagrała wiersz pt.: „Barwy Ojczyste” oraz zaśpiewała piosenkę ”Jestem Polakiem”.  Wszystkie grupy wzięły udział również w pochodzie z flagami.
  •  Grupa „Kociaki” zrealizowała kolejny blok tematyczny Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”. Bajka o Mróweczce (M. Molicka) – to niesamowita opowieść, której wysłuchała nasza grupa. Dzieci poznały  historię małej Mróweczki, zmagającej się z trudnymi zadaniami, jakie stawiała przed nią szkoła. Przedszkolaki przekonały się, że niepowodzenia to nic strasznego. Ważne aby szukać sposobu na przezwyciężanie trudności, jakie spotykają nas podczas nauki nowych rzeczy. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach oraz wykonały pracę plastyczną – „Mrowisko”. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami relaksacyjnymi  Jacobsona pt. „Silny i odważny- słaby i bojaźliwy”.
Powiększenie
Kontrast