Grudzień w oddziale Kociaków

Grudniowe wydarzenia w grupie Kociaków:

  • 6 XII –Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Z pewnością ten dzień będzie zapamiętany przez naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieci powitały świętego Mikołaja piosenką, który w zamian obdarzył ich workiem wspaniałych prezentów.
  • 15XII- Udział w akcji- Świąteczna kartka dla pracowników ośrodka w Hyżnem. Grupa „Kociaki” wraz z paniami własnoręcznie wykonała kartki dla personelu i pacjentów  zakładu opiekuńczo – leczniczego w Hyżnem.  Pamięć o chorych, słabszych i cierpiących to wartość, którą należy kształtować u dzieci od najmłodszych lat.
  • 17 XII – Dzień Świątecznego Sweterka- przyniósł naszym przedszkolakom wiele radości. Dzieci dumnie prezentowały swoje stroje,  opowiadały jakie świąteczne motywy się na nich znajdują.
  • 17 XII – Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, dzieci wzięły udział w nagraniu życzeń dla całej społeczności przedszkolnej oraz szkolnej.
  • Wyjście do budynku Szkoły Podstawowej. Dzieci miały możliwość obejrzenia Szopki Bożonarodzeniowej, poznania historii oraz miejsca narodzin Jezusa. Z ciekawością przyglądały się postaciom znajdującym się w szopce.
  • 20 XII- Dzień piernika. Święta tuż tuż więc i nasza grupa nie próżnowała, tylko z radością , skupieniem i zaangażowaniem zabrała się do dekorowania pierniczków, które zostały pięknie przyozdobione. Dzieła „Kociaków”  przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zapakowane pierniczki dzieci zabrały do domu , aby podzielić się z najbliższymi.
  • 21 XII- Wigilię rozpoczęliśmy od śpiewania kolęd, które wprowadziły Nas w doniosły nastrój wieczerzy wigilijnej. Dzieci dzieląc się opłatkiem składały sobie życzenia, po czym zasiadły do stołu aby wspólnie zjeść przygotowane potrawy.
  • 22 XII- Teatrzyk Zielony Melonik, spektakl pt. „Świąteczny katar”,- to kolejne przedstawienie w którym nasze dzieci mogły uczestniczyć. Spotkanie z prawdziwymi aktorami to z pewnością wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Przedstawienie nauczyło dzieci, że nawet w nagłych i trudnych sytuacjach nie należy się poddawać tylko wspólnie szukać rozwiązania problemu.
Powiększenie
Kontrast